Provet Cloud toetab ostu- ja müügiarvete eksporti Merit Aktiva raamatupidamisprogrammi XML-formaadis.

Ostuarvete eksport Merit Aktiva XML-formaadis

Ostuarvete XML-faili eksportimiseks Provetist tuleb navigeerida ostuarvete aruannete lehele: Aruanded > Majanduslik > Ostetud kaubad. Seejärel tuleb lasta Provetil koostada soovitud perioodi aruanne – valige sobivad filtrid ja vajutage nuppu “Loo aruanne”. Seejärel avaneb võimalus aruanne erinevates formaatides eksportida. Valige eksportimise/printimise menüüst “Merit Aktiva Aggregated XML”. XML-formaadis fail laaditakse alla ning seejärel tuleb see laadida Merit Aktiva programmi pilveversiooni.

Müügiarvete eksport Merit Aktiva XML-formaadis

Sarnaselt ostuarvete ekspordile tuleb esmalt navigeerida müügiarvete aruannete lehele: Aruanded > Majanduslik > Arved. Seejärel lasta Provetil koostada aruanne ning valida ekspordimenüüst Merit Aktiva ekspordivalik, kuid antud juhul on kaks valikut: “Merit Aktiva Aggregated XML” ja “Merit Aktiva XML”. Fail laaditakse alla ning seejärel tuleb see laadida Merit Aktiva programmi pilveversiooni.

Mis vahe on agregeeritud XML-il ja tavalisel XML-il?

Valik “Merit Aktiva Aggregated XML” tähendab seda, et XML-is on valitud arvete kogusummad erinevate käibemaksuprotsentide alusel. Valik “Merit Aktiva XML” tähendab seda, et XML-is on välja toodud kõik üksikud arveread.

Juhend Merit Aktiva programmi kohta

Merit Aktiva ostu- ja müügiarvete impordi funktsioon on mõeldud ostu- ja müügiarvete importimiseks välisest programmist raamatupidamisprogrammi Merit Aktiva pilveversiooni. Tüüpilised kohad, kust on vaja ostu- ja müügiarveid importida, on kassatarkvarad, veebipoed, erinevad müügi ja laoarvestuse ning kliendihalduse tarkvarad.

Funktsiooni saab sisse lülitada Merit Aktiva seadistustes, menüüs: Seadistused > E-arvete seadistused. Funktsiooni kasutamine vajab litsentsi igas firmas, kus soovitakse arveid importida. Ilma litsentsita see valik seadistustes nähtav ei olegi.

Kui seadistustes on ära määratud, et soovitakse sellese firmasse importida, siis kasutaja seda „linnukest“ ise välja võtta ei saagi, vaid selleks ta peab meiega ühendust võtma, et ei saaks kasutajad seda ühest ettevõttest välja võtta ja siis teise panna.